Home » Banki w Warszawie » Jakie banki mają placówki w Warszawie Centrum?

Jakie banki mają placówki w Warszawie Centrum?

WarszawaW chwili obecnej polityka ograniczania ilości placówek przez banki stała się raczej regułą. Dzieje się tak zarówno ze względów oszczędnościowych i organizacyjnych, jak i pewnego założenia, które ma przywiązać klientów do nowoczesnej bankowości internetowej. Bardzo niewielu przedstawicieli sektora bankowego pozbyło się placówek całkowicie, a nawet jeśli internetowy typowo bank nie ma placówek , to zawsze są jakieś agencje ulokowane chociażby w wielkich centrach handlowych większych miast.

Placówki banków w większych miastach

Ma to swoje logiczne uzasadnienie. Po pierwsze należy dotrzeć do jak największej ilości klientów, po drugie nic tak nie sprzyja udzielaniu kredytów gotówkowych jak sklepowe okazje. Ale oprócz najzwyklejszej logistyki i praktycznego sposobu myślenia liczy się również prestiż posiadania oddziału banku w samym centrum Warszawy.

Nic więc dziwnego, że starsze pokolenie narzeka na to, że niegdyś historyczne ulice i budynki zamieniły się w jedną wielką aleje bankową. Rzeczywiście są tereny i ulice takie jak Jana Pawła II, Aleje jerozolimskie, ul Mokotowska i in., które zamieniły się poniekąd w wielką wystawę bankową. Czasami rzeczywiście wygląda to mało atrakcyjnie, ale taka jest obecnie nasza codzienność. Ręce mogą zacierać Ci, którzy w tradycyjny sposób wolą poszukiwać dla siebie najlepszego kredytu.

Porównywarki kredytów

Choć oczywiście porównywarki kredytów i doradcy kredytowi cieszą się teraz większą popularnością. W centrum Warszawy znajdziemy więc mniejsze i większe placówki wszystkich czołowych banków komercyjnych obecnych na naszym rodzimym rynku. W centrum odwiedzimy BZWBK, ING Bank Śląski, PNB Paribas, Millenium Bank, Credit Agricole, Raifaissen Polbank, czy Alior Bank. Z kolei na Pl. Konstytucji 6 jest zlokalizowany jeden z oddziałów Deutsche Bank, gdzie można wejść i zapytać o najnowszą darmową kartę kredytową IQ.

Nieco dalej od ścisłego centrum Warszawy, ale też przy dogodnych węzłach komunikacyjnych znajdziemy 3 oddziały internetowego IDEA Banku, który jednak będąc z założenia bankiem dla firm postanowił nie rezygnować z bezpośredniego kontaktu z klientem. Znajdziemy ich na ul. Targowej, Chałubińskiego i Domaniewskiej.

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*