Porównywarka kredytów

porównywarka kredytówSzukając szybkiego dostępu do szybkiej gotówki, która na dodatek jest teraz często łatwo dostępna drogą online, trzeba pamiętać, że oprócz łatwo i szybko ważna jest rozważna odpowiedź na pytanie „Ile to kosztuje” RSSO to jeden z najważniejszych parametrów każdego kredytu czy pożyczki gotówkowej, zarówno w banku, jak i w sektorze pożyczek pozabankowych. Dokonując tych szacunków musimy zwracać uwagę na to aby poszczególne porównywane przez nas produkty miały identyczne parametry, np. okres kredytowania i kwotę.

Tylko wtedy porównanie będzie obiektywne i miarodajne, a tego przecież oczekujemy od porównywarki kredytów. Nawet jeśli, szczególnie przy poważniejszych kredytach, takich jak kredyt hipoteczny, czy konsolidacyjny, zamierzamy koniec końców skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, lub udać się na rozmowy do oddziałów banków, to warto zacząć właśnie od porównywarki kredytów. Dlaczego? Aby zyskać podstawowe rozeznanie w ofercie, kosztach i sposobie ich wyliczania. Będziemy wiedzieli o czym tak naprawdę rozmawiamy, o co zapytać, co budzi nasze wątpliwości.

Porównywarka kredytów może się różnić od innej

Poszczególne porównywarki kredytów różnią się od siebie w zależności od tego, jakiego rodzaju kredytów parametrów dotyczą. Najprostsze w porównywaniu i analizowaniu są porównywarki kredytów gotówkowych. Musimy jedynie pamiętać o wspomnianych wyżej uwagach. W skrócie – pilnujmy parametrów kredytu.

Aby przeliczyć koszty wystarczy wziąć pod uwagę prowizje i rzeczywiste oprocentowanie. Najlepsze porównywarki znajdziemy w tym wypadku na portalach finansowych jak przykładowo TotalMoney.pl, bankier.pl, czy eGospodarka. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że obok samej porównywarki z reguły otrzymujemy również analizę i to dogłębną danych w niej przedstawionych. Co ułatwia oczywiście podjęcie decyzji.

Nie każdy kredyt można łatwo porównać

Kredyty konsolidacyjne i hipoteczne mają nieco inną specyfikę, tu obok ogólnych warunków liczy się przede wszystkim nasza zdolność kredytowa i wiarygodność finansowa dla banku. I to one determinują jak dalece korzystny kredyt możemy otrzymać. Typowe opisowe porównywarki kredytowe mają zatem tylko zapoznać nas z ogólnymi warunkami. Prawdziwe poszukiwania zaczynamy na stronach poszczególnych banków gdzie wpisując stosowne dane obliczamy wstępnie i niezobowiązująco swoją zdolność kredytową.

Porównywarka kredytów na naszej stornie

Zapraszamy Cię także do skorzystania z naszych porównywarek, zestawień i rankingów kredytowych, które znajdziesz na naszej stronie. Są tu zakładka z wnioskami do kredytów, które możesz wypełnić w celu nawiązania kontaktu z bankiem. Po wypełnieniu takiego wniosku, skontaktuje się z Tobą przedstawiciel kredytowy.

About

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*